Aktualności

Jeździł z promilami zniszczył 5 aut

Data publikacji 16.08.2022

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca forda zatrzymany przez suwalskich policjantów. W trakcie jazdy zniszczył aż pięć samochodów. 51-latek trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za przestępstwo to grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenia.

Dyżurny suwalskiej Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na ulicy Hamerszmita w Suwałkach. Sprawcą zdarzenia miał być kierowca forda, który ,,zaparkował'' na dachu kia. Okazało się, że 51-letni mieszkaniec Suwałk był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi ustalili, że chwilę wcześniej 51-latek uszkodził jeszcze cztery inne pojazdy oraz przejechał przez krzewy i betonową ławkę. Mundurowi zatrzymali mężczyznę w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenia.

Apelujemy o trzeźwość za kierownicą! Pijany kierowca stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu.

Powrót na górę strony