Aktualności

(NIE) TRZEŹWY WTOREK

Data publikacji 17.08.2022

Trzeźwy wtorek jednak nie dla wszystkich kierowców. Tylko wczoraj policjanci z drogówki zatrzymali 6 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Rekordzistą okazał się 58-letni kierowca busa, który miał blisko promil alkoholu w organizmie. Zasada "Piłeś? Nie jedź!" jest zawsze aktualna.

Wczoraj policjanci z drogówki zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców podróżujących po suwalskich drogach. W sumie, od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora, mundurowi przebadali ponad 1000 kierowców. Niestety, wciąż nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak poważnym zagrożeniem na drodze jest alkohol. Policjanci zatrzymali 6 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 58-latek zatrzymany tuż przed 6 na ulicy Filipowskiej. Mężczyzna wsiadł za kierownicę volkswagena mając prawie promil alkoholu w organizmie. W tym samym czasie wpadł 46-latek kierujący audi. Policjanci zatrzymali go na ulicy Staniszewskiego. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny ponad 0,6 promila alkoholu. Natomiast przed 7 policjanci zatrzymali na ulicy Sejneńskiej kierującego fordem. 48-latek wsiadł za kierownicę mając 0,7 promil alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali również trzech kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę będąc w stanie po użyciu alkoholu. Za popełnione wykroczenie odpowiedzią  przed sądem.

W I półroczu 2022 roku suwalscy policjanci zatrzymali 85 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po wcześniejszym spożywaniu alkoholu. Nietrzeźwi kierowcy spowodowali w minionym półroczu 2 wypadki oraz 21 kolizji.

Powrót na górę strony