Aktualności

„Parking dla osób niepełnosprawnych” pod okiem suwalskich policjantów

Data publikacji 19.09.2022

Policjanci z suwalskiej drogówki przez ostatni tydzień zwracali szczególną uwagę na samochody zaparkowane na miejscach postojowych dla osób niepełnosprawnych. Sprawdzali również karty parkingowe pod kątem wiarygodności ich posiadania oraz kontrolowali samochody, którymi przewożona jest ta grupa uczestników ruchu drogowego.

Policjanci z drogówki, przez ostatni tydzień, zwracali szczególną uwagę na miejsca parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Mundurowi sprawdzali, czy nie zatrzymują się na nich kierowcy, którzy nie mają do tego wymaganych uprawnień. Uważnie przyglądali się także kartom parkingowym dla osób niepełnosprawnych pod kątem wiarygodności ich posiadania. Ponadto, policjanci kontrolowali pojazdy przeznaczone do przewozu osób niepełnosprawnych, szczególny nacisk kładąc na ich stan techniczny, odpowiednie wyposażenie i oznakowanie.

Przypominamy, że zgodnie z nowym taryfikatorem mandatów obowiązującym od 1 stycznia tego roku, kierującemu, który nie posiadał uprawnień, aby zaparkować swój pojazd w powyższym miejscu, oprócz kosztów holowania pojazdu, grozi mandat karny w kwocie 800 złotych. W przypadku nieuprawnionego posługiwania się Kartą Parkingową mandat w kwocie 1200 złotych.


 


 

Powrót na górę strony