Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawdzali pustostany, zatrzymali poszukiwaną

Data publikacji 18.11.2022

Suwalscy policjanci zatrzymali 28-latkę poszukiwaną przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Kobieta "wpadła" podczas sprawdzania przez mundurowych pustostanu, gdzie „koczują” bezdomni. Policjanci apelują, aby nie być obojętnym, gdy widzimy osoby narażone na wychłodzenie organizmu. Jeden telefon może uratować komuś życie.

Słupki rtęci na Suwalszczyźnie coraz częściej spadają już poniżej 0 stopni Celsjusza. Policjanci codziennie monitorują sytuację osób zagrożonych wychłodzeniem. Podczas kontroli jednego z pustostanów na terenie miasta natknęli się na cztery osoby. Dwóch mężczyzn i dwie kobiety siedziały w pomieszczeniu na piętrze budynku  i „rozgrzewały się” alkoholem. Podczas sprawdzania ich w policyjnych systemach wyszło na jaw, że 28-latka poszukiwana jest przez Sąd Rejonowy w Suwałkach, w związku z narażeniem człowieka na niebezpieczeństwo. Kobieta została zatrzymana i teraz najbliższe 5 miesięcy spędzi w areszcie. Pozostałe osoby mundurowi poinformowali o możliwości skorzystania z pomocy instytucji, oferujących ciepły nocleg i wyżywienie. Kiedy usłyszeli, że „koczujący” nie chcą tej pomocy dodali, że będą codziennie sprawdzać „ich lokal”.
Pamiętajmy! Wystarczy tylko jeden telefon pod numer alarmowy 112, aby uratować czyjeś życie. O miejscach przebywania osób bezdomnych można również powiadomić Policję poprzez aplikację Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy wybrać ikonkę "BEZDOMNOŚĆ" i zaznaczyć miejsce na mapie. Każde zgłoszenie jest sprawdzane przez suwalskich policjantów.

 

Powrót na górę strony