Aktualności

Bezpieczne wyjazdy na ferie z suwalskimi policjantami

Data publikacji 23.01.2023

W trosce o bezpieczne wyjazdy na zimowy wypoczynek, w miniony weekend, policjanci na terenie całego powiatu suwalskiego prowadzili wzmożone działania kontrolne. Szczególną uwagę zwracali na przestrzeganie przez kierowców dozwolonych limitów prędkości oraz trzeźwość. Okazało się, że dwóch kierowców zdecydowała się wsiąść za kierownicę „na podwójnym gazie”. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Mundurowych nie zabrakło również w rejonach dworców, gdzie czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących pociągami i autobusami.

Podróż, niezależnie od wybranego środka transportu powinna być bezpieczna dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego też policjanci w miniony weekend skoncentrowali się na zapewnieniu porządku i bezpieczeństwa podróżujących, jak i udzielaniu uczestnikom ruchu wszelkiej pomocy. Mundurowi pojawili się nie tylko na trasach wyjazdowych z miasta, ale także na dworcach i peronach. Policjanci z drogówki szczególną uwagę zwracali na przestrzeganie przez kierowców dozwolonych limitów prędkości, trzeźwość, a także sposób przewożenia pasażerów, bagażu oraz stan techniczny pojazdów. Z kolei dzielnicowi i policjanci z patrolówki czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy wybierali się w podróż pociągiem, czy też autobusem.
Podczas pierwszego feryjnego weekendu mundurowi skontrolowali blisko 200 pojazdów. Ujawnili aż 273 wykroczenia, z czego ponad 150 dotyczyło przekroczeń dopuszczalnej prędkości. Przeprowadzili ponad 600 kontroli trzeźwości kierowców. Niestety nie wszyscy byli trzeźwi. Okazało się, że dwóch kierowców zdecydowała się wsiąść za kierownicę „na podwójnym gazie”. Pierwszy z nich wpadł podczas kontroli drogowej w Suwałkach, przy ulicy Nowomiejskiej. Badanie stanu trzeźwości kierowcy nissana wykazało ponad 0,7 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna do lipca 2025 roku ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Kodeks karny za niestosowanie się do sądowego zakazu przewiduję karę do lat 5. Drugi z nietrzeźwych kierowców wpadł na ulicy Wojska Polskiego w Suwałkach. Badanie stanu trzeźwości siedzącego za kierownicą audi wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Za popełnione przestępstwa kierowcy odpowiedzą teraz przed sądem.
Policjanci zapowiadają wzmożone kontrole. Wszystko po to, by ferie były bezpieczne.

  • Dzielnicowy wręcza ulotkę na dworcu kolejowym
  • Dzielnicowy wręcza ulotkę na dworcu kolejowym
  • Dzielnicowy wręcza ulotkę na dworcu kolejowym
  • Dzielnicowy wręcza ulotkę na dworcu kolejowym
  • Dzielnicowy wręcza ulotkę na dworcu kolejowym
  • Dzielnicowy wręcza ulotkę na dworcu kolejowym
  • Dzielnicowi i funkcjonariusze SOK informują pasażerkę pociagu
  • Policjant WRD mierzy prędkość pojazdów
  • Policjant WRD mierzy prędkość pojazdów
Powrót na górę strony