Aktualności

Nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję

Data publikacji 01.02.2023

Nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję. 54-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Oddalenie się z miejsca zdarzenia udaremnili mu świadkowie. Mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie kolizji drogowej.

Wczoraj wieczorem suwalscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji w miejscowości Osowa. Z przekazanych informacji wynikało, że kierowca jest pijany. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierowca audi, nie ustąpił pierwszeństwa i czołowo zderzył się z toyotą. Okazało się, że świadkowie wyczuli od kierowcy audi silną woń alkoholu i udaremnili mu oddalenie się. Badanie alkomatem wykazało, że nieodpowiedzialny kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz kolizję drogową. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują, aby za każdym razem reagować na widok osoby spożywającej alkohol, która zamierza kierować samochodem. Pamiętajmy o tym, że nasza zdecydowana reakcja może ochronić jej życie, bądź zapobiec tragicznym w skutkach zdarzeniom drogowym z udziałem niewinnych osób.


 

Powrót na górę strony