Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadło kolejnych czterech nietrzeźwych kierowców

Data publikacji 05.06.2023

Tylko przez weekend w ręce suwalskich policjantów wpadło czterech kierowców z promilami. Jeden z nich miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie i spowodował kolizję. Kodeks karny za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. W ręce suwalskich policjantów wpadło czterech kolejnych kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu.

W ręce suwalskich policjantów wpadło czterech kolejnych kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu.

Pierwszy z nich został zatrzymany w nocy z piątku na sobotę na terenie gminy Filipów. Po północy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na trasie Mieruniszki Garbas w rowie znajduje się subaru. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 50-latkowi zatrzymano prawo jazdy.

Z kolei w sobotnie południe policjanci otrzymali zgłoszenie, że ulicą Sikorskiego jedzie opel, którego kierowca może być pijany, ponieważ jedzie od prawej do lewej krawędzi jezdni. Policjanci zauważyli wskazane auto na parkingu pod jednym z pobliskich sklepów. W samochodzie pracował silnik, a za kierownicą spał mężczyzna. Od 35-latka policjanci wyczuli alkohol. W związku z tym, że mieszkaniec powiatu suwalskiego odmówił poddania się badaniu na stan trzeźwości w szpitalu pobrano mu krew do badań.

W tym samym czasie dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy przerwał inny kierowca. W rozmowie ze zgłaszającym policjanci ustalili, że kiedy jechał on swoim volkswagenem przez Mieruniszki, to jadący z przeciwka inny volkswagen zaczął zjeżdżać na jego pas ruchu. Zgłaszający musiał uciekać na pobocze, chcąc uniknąć zderzenia. Pomimo tego manewru pojazdy zderzyły się lusterkami. Zgłaszający zawrócił i dogonił sprawcę kolizji w jednej z miejscowości na terenie gminy Kowale Oleckie. Tam zabrał mu kluczyki, bo wyczuł od siedzącego za kierownicą pojazdu alkohol. Badanie stanu trzeźwości 50-latka wykazało niemal 1,6 promila alkoholu w organizmie. W trakcie sprawdzania kierowcy w policyjnej bazie danych okazało się, że w 2019 roku stracił on uprawnienia do kierowania, także za jazdę pod wpływem alkoholu i do tej pory ich nie odzyskał.

Z kolei w niedzielę po południu w Suwałkach przy ulicy Wajdy policjanci zatrzymali do kontroli skodę. Badanie stanu trzeźwości 58-latka siedzącego za kierownicą wykazało 1,7 promila alkoholu w organizmie. Kierowca natychmiast stracił prawo jazdy.

Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do lat 2 pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony