Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

33-latka w rowie z blisko 4 promilami

Data publikacji 11.09.2023

Suwalscy policjanci zatrzymali 33-latkę, który wjechała do rowu audi. Okazało się kobieta była kompletnie pijana. Przed ucieczką z miejsca powstrzymali ją świadkowie. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny suwalskiej komendy, w niedzielę po południu, otrzymał informację, że w miejscowości Malesowizna nietrzeźwa kobieta wjechała samochodem do rowu. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Jak wstępnie ustalili mundurowi, kierująca audi, najprawdopodobniej straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do rowu. Świadkowie zdarzenia podbiegli do pojazdu, chcąc pomóc kierowcy. Wyczuli od siedzącej za kierownicą kobiety zapach alkoholu i nie pozwolili jej oddalić się z miejsca do przyjazdu policjantów. Badanie stanu trzeźwości 33-latki wykazało blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Teraz za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują do kierowców o rozsądek, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie do innych uczestników ruchu drogowego.

 

Powrót na górę strony