Aktualności

Z PROMILAMI ZA KIEROWNICĄ SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ

Data publikacji 18.09.2023

35-letni mężczyzna, kierując osobówką z przyczepką, najechał na tył stojącego auta. Jak się okazało, miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie i kierował pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Suwalscy policjanci, w niedzielę po 13, otrzymali zgłoszenie o kolizji na ulicy Kościuszki. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierujący volkswagenem z przyczepką, jadąc ulicą Kościuszki, najechał na tył stojącego citroena. W tym momencie zadziałał efekt domina i przepchnięty citroen uderzył w stojące przed nim citroena. Okazało się, że świadkowie widzieli jak kierowca wycofał, zaparkował na chodniku i wydostał się z auta. Nie stracili go jednak z oczu nawet na chwilę i wskazali policjantom. Badanie alkomatem wykazało, że nieodpowiedzialny kierowca ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że 35-latek posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami do września 2024 roku. Teraz 35-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za złamanie sądowego grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Pamiętajmy, że pijany kierowca na drodze jest bardzo poważnym zagrożeniem. Wystarczy nieraz krótki telefoniczny sygnał dany Policji, by funkcjonariusze podjęli natychmiastowe działania i wyeliminowali z ruchu drogowego potencjalnego sprawcę wypadku. Jeden telefon pod numer alarmowy 112 lub 997 może uratować czyjeś życie i zdrowie.

 

Powrót na górę strony