Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

POLICJANT POZA SŁUŻBĄ ZATRZYMAŁ SPRAWCĘ KRADZIEŻY

Data publikacji 27.10.2023

Suwalski policjant, będąc na wolnym, rozpoznał 16-latka, który dokonał kradzieży. Policjanci odzyskali też skradziony telefon komórkowy. Sprawcę, podczas popełniania przestępstwa, zarejestrowały kamery. Teraz suwalczanin za popełniony czyn odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

W czwartek po południu, w jednym z lokali handlowych w Suwałkach, kryminalny zauważył młodego mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi podejrzanego o kradzież telefonu. Do zdarzenia doszło kilka dni wcześniej na terenie lokalu rozrywkowego. Nieznany wtedy mężczyzna ukradł pozostawiony na stoliku telefon komórkowy. Uchwyciło go nagranie monitoringu. Pokrzywdzony wycenił straty na 1000 złotych.

Suwalski kryminalny, będący akurat na wolnym, zauważył w centrum handlowym mężczyznę z nagrania. Funkcjonariusz od razu powiadomił dyżurnego jednostki, który skierował na miejsce zdarzenia patrol Policji. Mundurowi zatrzymali 16-latka i powiadomili o tym jego najbliższych. Nastolatek przyznał się, że ukradł telefon. Kradzież usprawiedliwiał chęcią posiadania telefonu komórkowego. Ukrył go w swoim pokoju, aby za jakiś czas z niego korzystać. Policjanci odzyskali skradziony przedmiot. Teraz suwalczanin za popełniony czyn odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

 

Powrót na górę strony