Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli w sklepach, zostali zatrzymani przez policjantów na wolnym

Data publikacji 29.01.2024

Suwalscy kryminalni, będąc na wolnym od służby, zatrzymali trzech obywateli Litwy podejrzanych o kradzieże sklepowe. Ich łupem były głównie alkohole i artykuły spożywcze. Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę ponad 8 tysięcy złotych. 52-latek oraz dwóch 30-latków usłyszeli już zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W ostatnich dwóch tygodniach do suwalskich policjantów docierały sygnały, że z półek sklepowych na terenie miasta ginie alkohol, zwłaszcza whisky i różnego rodzaju artykuły spożywcze. Sprawą kradzieży zajęli się kryminalni. Ustalili, że ze zdarzeniami ma związek trzyosobowa grupa mężczyzn, poruszających się czarną toyotą, najprawdopodobniej na litewskich tablicach rejestracyjnych. Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę ponad 8 tysięcy złotych. Poczynania złodziei zarejestrowały kamery monitoringu. Widać na nich mężczyzn, którzy zabierają z półek towar, głównie alkohol, a następnie wychodzą ze sklepów nie płacąc za artykuły.

We czwartek wieczorem, w jednym z marketów na terenie miasta, pracujący nad sprawą kryminalni, zauważyli dwóch mężczyzn z nagrań. Policjanci, mimo, że byli w czasie wolnym od służby, zatrzymali podejrzanych. Od razu o wszystkim powiadomili dyżurnego komendy, który skierował na miejsce zdarzenia policjantów w służbie. Po przekazaniu zatrzymanych mundurowym, kryminalni zauważyli na parkingu toyotę na litewskich tablicach rejestracyjnych, w której znajdował się kierowca. Ten mężczyzna również został zatrzymany i razem ze wspólnikami trafił do policyjnego aresztu. 52-latek oraz dwóch 30-latków usłyszeli już zarzuty kradzieży. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony