Aktualności

Kolejni poszukiwani w rękach policjantów

Data publikacji 26.03.2024

Tylko minionej doby suwalscy policjanci zatrzymali 4 osoby poszukiwane. Jedną z nich był 31-latek poszukiwany za kradzież z włamaniem przez Sąd Rejonowy w Olecku. Mężczyzna ma do odbycia karę 14 miesięcy pozbawienia wolności.

Tylko minionej doby suwalscy policjanci zatrzymali 4 osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Pierwszą z nich okazał się 21-latek, który wpadł w ręce mundurowych, na jednej z ulic w Suwałkach. Policjanci patrolujący Osiedle Północ zauważyli  mężczyznę, podejrzanego o kradzieże sklepowe na terenie miasta. Natychmiast przystąpili do legitymowania. Ich bystre oko nie pomyliło się. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że zatrzymany jest również poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Suwałkach za wcześniejsze kradzieże. Zatrzymany najpierw usłyszał zarzut za kradzieże, których dokonał w marcu tego roku,  a później na 10 dni trafił do aresztu.

Kolejny poszukiwany wpadł w ręce policjantów z Filipowa, którzy zostali wezwani na interwencję. Ze zgłoszenia wynikało, że prawdopodobnie nietrzeźwy mężczyzna awanturuje się w sklepie. W pobliżu miejsca zdarzenia mundurowi zauważyli mężczyznę, którego  rysopis odpowiadał temu ze zgłoszenia. 38-latek otrzymał mandat karny za wykroczenie, a później trafił na 292 dni do aresztu, bo okazało się, że jest poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Olecku oraz trzema Zarządzeniami przez Sąd Rejonowy w Suwałkach za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego i drobne kradzieże.

Późnym wieczorem policjanci z patrolówki zauważyli na ulicy 1-go Maja w Suwałkach kobietę przypominającą poszukiwaną. Sprawdzenie w policyjnej bazie danych potwierdziło ich przypuszczenia. 30-latka była poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Suwałkach za popełnione wykroczenie. Po okazaniu dowodu opłacenia grzywny została zwolniona.

Z kolei dzisiaj w nocy, tuż przed godziną 2.00 na ulicy Kolejowej uwagę mundurowych zwrócił mężczyzna, który na widok radiowozu wyraźnie przyspieszył kroku. Policjanci postanowili sprawdzić co było tego przyczyną. Sprawdzenie w policyjnych systemach dało odpowiedź. Okazało się, że 31-latek poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Olecku za kradzież z włamaniem. Teraz najbliższe 14 miesięcy zatrzymany spędzi w areszcie.

 

Powrót na górę strony