Aktualności

(NIE) TRZEŹWY PONIEDZIAŁEK w Suwałkach

Data publikacji 14.05.2024

Trzeźwy poniedziałek jednak nie dla wszystkich kierowców. Tylko wczoraj policjanci z drogówki zatrzymali 4 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po wcześniejszym spożywaniu alkoholu. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą oni przed sądem. Zasada "Piłeś? Nie jedź!" jest zawsze aktualna.

Wczoraj policjanci z drogówki zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców podróżujących po suwalskich drogach. W sumie od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora mundurowi przebadali ponad 800 kierowców. Niestety, wciąż nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak poważnym zagrożeniem na drodze jest alkohol. Policjanci zatrzymali w Suwałkach cztery osoby, które kierowały, będąc w stanie nietrzeźwości. Na ulicy Mieszka I, po godzinie 5, wpadła 24-latka, która kierowała oplem mając ponad 0,7 promila alkoholu. Natomiast na ulicy Reja 61-latek wsiadł za kierownicę peugeota mając ponad 0,5 promila alkoholu. Ponadto na ulicy Pułaskiego, po godzinie 5.30 wpadł 49-latek, który kierował fordem mając ponad 0,5 promila alkoholu. W tym samym miejscu i czasie został zatrzymany przez policjantów 62-latek, który kierował toyotą mając ponad 0,8 promila alkoholu.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zapowiadają, że podobne działania będą kontynuowane w przyszłości. Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka może stać się przyczyną ludzkiej tragedii.


 

Powrót na górę strony