Aktualności

ZA PRĘDKOŚĆ STRACILI PRAWA JAZDY

Data publikacji 28.05.2024

Policjanci z suwalskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy dwóm kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Mężczyźni zostali ukarani wysokimi mandatami, a ich konta zasiliły punkty.

Policjanci z suwalskiej drogówki sprawdzali, czy kierowcy jeżdżący w obszarze zabudowanym, stosują się do ograniczeń prędkości. Niestety okazało się, że nie wszyscy kierowcy respektują zasady ruchu drogowego. W ręce mundurowych wpadło dwóch piratów drogowych, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę. Pierwszy z nich, 42-latek kierujący audi, stracił prawo jazdy w trakcie kontroli drogowej na ulicy Reja, gdzie jechał z prędkością 116 kilometrów na godzinę. Kolejne prawo jazdy funkcjonariusze zatrzymali na ulicy Wojska Polskiego w Suwałkach. Tam kierujący seatem 29-latek przekroczył dopuszczalną prędkość o 75 kilometry na godzinę. Obaj kierujący zostali także ukarani mandatami karnymi w wysokości 2000 i 2500 złotych, a ich konta zasiliły punkty.

Pomimo licznych apeli o zachowanie rozwagi i ostrożności na drogach, w dalszym ciągu zdarzają się kierowcy, którzy nie przestrzegają przepisów. Od początku roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach zatrzymali 12 praw jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym.


 

Powrót na górę strony