Aktualności

Płacił za zakupy znalezioną kartą płatniczą - odpowie za kradzież z włamaniem

Data publikacji 10.06.2024

Suwalscy policjanci zatrzymali 27-latka, który posłużył się znalezioną kartą. Dwa razy płacił nią za zakupy w sklepie oraz wykorzystał do pobrania gotówki. Ostatecznie mieszkaniec powiatu suwalskiego trafił w ręce mundurowych. Teraz podejrzanemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Suwalscy policjanci zatrzymali 27-latka, który przywłaszczył kartę bankomatową należącą do mieszkańca naszego miasta. Z relacji zgłaszającego wynikało, że zgubił portfel, w którym była między innymi karta płatnicza. Na rachunku bankowym zauważył wypłaty pieniędzy świadczące o tym, że ktoś używał jego karty. Kryminalni zajmujący się sprawą ustalili, że w ciągu jednego dnia karta pokrzywdzonego została użyta 6 razy. Złodziej płacił nią za zakupy w suwalskich sklepach oraz czterokrotnie próbował wypłacić gotówkę, czym spowodował łączne straty na blisko 400 złotych. W ustaleniu sprawcy, pracującym nad sprawą kryminalnym, pomógł dzielnicowy, który rozpoznał mężczyznę na zdjęciach z zabezpieczonego monitoringu. W trakcie zatrzymania 27-latek powiedział policjantom, że kartę znalazł na ulicy. Mieszkaniec powiatu suwalskiego został zatrzymany. Zebrane przez śledczych dowody pozwoliły na przedstawienie mu zarzutów: przywłaszczenia cudzej karty bankomatowej oraz kradzieży z włamaniem. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy, aby w przypadku utraty czy kradzieży dokumentów, karty bankomatowej jak najszybciej poinformować placówkę bankową lub inną instytucję, która wydała dokument. W takich przypadkach dużą rolę odgrywa czas.

Powrót na górę strony