Aktualności

Kolejny raz pomoc przyszła w porę

Data publikacji 16.08.2022

Suwalscy wodniacy pomogli turystom, którym zepsuł się napęd w katamaranie. 30-latek i 28-latka nie wzięli ze sobą wioseł, a silny wiatr spychał ich na głębinę. Nie byli w stanie samodzielnie wrócić do brzegu. Po szybkiej akcji mundurowych turyści bezpiecznie wrócili na brzeg.

Patrolując jezioro Wigry w rejonie Plosa Wigierskiego mundurowi zauważyli dwie osoby na katamaranie, którzy wzywali pomocy. Od razu do nich podpłynęli. W rozmowie z kobietą i mężczyzną mundurowi ustalili, że zepsuł się napęd w ich katamaranie, a zapomnieli wziąć ze sobą wioseł. Dodatkowo silny wiatr spychał ich łódź na głębinę. Mundurowi przymocowali katamaran do łodzi służbowej i bezpiecznie odholowali turystów do pomostu w Czerwonym Folwarku.

O bezpieczeństwo osób wypoczywających nad akwenami Suwalszczyzny wspólnie dbają policyjni wodniacy i ratownicy Suwalskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, których od początku lipca wspierają strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach.

Apelujemy o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą oraz sprawdzanie prognozy pogody i wyposażenia jednostek pływających przed wypłynięciem.

Powrót na górę strony