Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

OFEROWAŁ DAROWIZNĘ CHOREMU DZIECKU A OSZUKAŁ I WYŁUDZIŁ PIENIĄDZE

Data publikacji 07.02.2024

Oszust przedstawiający się za Włocha wykorzystał łatwowierność 47-latki z powiatu suwalskiego. Kobieta ogłosiła zbiórkę 1,5 % podatku na swoje chore dziecko. Mężczyzna oferował pomoc i przekazanie darowizny w kwocie 740000 euro. W rezultacie kobieta straciła ponad 4 tysiące złotych. Apelujemy o rozsądek w kontaktach z nieznajomymi.

Kolejna mieszkanka powiatu suwalskiego padła ofiarą internetowego oszusta. Kobieta opowiedziała policjantom, że w styczniu skontaktował się z nią mężczyzna podający się za Włocha. Kobieta na swoim profilu w mediach społecznościowych umieściła informacje o zbiórce 1,5 % podatku na swoje niepełnosprawne dziecko. Mężczyzna oferował pomoc i darowiznę wysokości 740000 euro na rzecz chorego dziecka. Poszkodowana przez kilka tygodni prowadziła z mężczyzną korespondencję podczas której wielokrotnie zapewniał, że chce pomóc i oferować pieniądze. Wkrótce ,,darczyńca" poprosił o przelew 500 złotych na poczet zaświadczenia o darowiźnie. Następnie poprosił o wpłatę 600 złotych za przelew międzynarodowy. Koszty uzyskania darowizny ciągle rosły. 47-latka przelała jeszcze opłaty za przelew w transzach oraz za zaświadczenie o zakazie prania pieniędzy. Mieszkanka powiatu suwalskiego przelała pieniądze na łączną kwotę ponad 4 tysięcy złotych. Po pewnym czasie jednak 47-latka zorientowała się, że ma do czynienia z oszustem i zdecydowała się zgłosić to policjantom.

Zawierając nowe znajomości należy być szczególnie ostrożnym. Zwłaszcza jeśli poznana przez internet osoba obiecuje nam pieniądze. Oszuści poprzez regularny kontakt i przedstawianie fałszywych historii z życia zdobywają zaufanie ofiary. Aby nie paść ich ofiarą, należy zachować ostrożność, czujność i dystans w kontaktach z nieznajomymi, a szczególnie z tymi poznanymi w sieci.

Powrót na górę strony